I-IV 9:00-19:00, V 9:00-18:00

+370 663 00 000

NAUJIENA: speciali reabilitacijos programa persirgus COVID-19

2021 03 01

2020 susidūrėme su nauju, žmonijai dar nežinomu virusu – COVID-19, jo eiga, poveikiu sveikatai. Praėjus metams jau tampa aišku, kad infekcija pažeidžia ne tik kvėpavimo takus, bet turi įtakos ir žarnyno, judėjimo atramos aparato veiklai: iki ketvirtadalio COVID-19 persirgusių pacientų skundžiasi išliekančiais raumenų bei sąnarių skausmais. Žinoma, kad liga paveikia ir kraujo krešėjimo funkciją – skatina trombų formavimąsi kraujagyslėse. Tiek persirgta liga, tiek pastangos jos išvengti griežtomis ribojimo priemonėmis žeidžia fizinę ir psichologinę sveikatą. Pasekmių ir padarinių sąrašas gali dar ženkliai pailgėti, jeigu pacientas persirgo sunkia ligos forma, kuri reikalavo gydymo intensyviosios terapijos skyriuje.

Ilgametę reabilitacijos patirtį ir naujausias žinias apie viruso įtaką persirgus infekcija centro GEMMA specialistai sudėjo į specializuotą reabilitacijos programą. Programos tikslas – efektyvus žmogaus bendro fizinio ir emocinio pajėgumo atstatymas.

Programa sudaroma individualiai pagal žmogaus sveikatos ir emocinę būklę: taikomos kineziterapijos, fizioterapijos priemonės, masažas, pasitelkiamos psichologo konsultacijos. Speciali COVID-19 persirgusiems pacientams skirta reabilitacija taikoma tiek slaugos ligoninėje, tiek ambulatoriškai besigydantiems žmonėms.

Vienas pagrindinių kineziterapijos tikslų – aktyvinti kvėpavime dalyvaujančius raumenis panaudojant skirtingas kvėpavimo technikas, pavyzdžiui, gilus-lėtas kvėpavimas, diafragminis kvėpavimas, krūtinės tūrio didinimo pratimai kartu su pečių juostos judesiais, manualinė krūtinės ląstos mobilizacija. Taip gerinama organizmo funkcinė būklė taikant dozuotą fizinį krūvį, stiprinama raumenų jėga, lavinama dinaminė pusiausvyra, jeigu ligos metu buvo taikytas lovos režimas.

Masažas COVID-19 persirgusiems pacientams padeda pašalinti ilgalaikes raumenų įtampas, ribojančias krūtinės ląstos optimalią veiklą, stimuliuoja vidaus organų veiklą taikant specializuotas masažines technikas. Taip pat masažas pagerina kraujo bei limfos apytaką, skatina plaučių ventiliaciją. Derinant su inhaliacijomis ar kineziterapiniais užsiėmimais poveikis tampa dar efektyvesnis. Masažo metu mechaniškai stimuliuojama krūtinės ląsta, tuo pačiu veikiami alveolių, plaučių šaknų bei pleuros receptoriai. Masažuojami kvėpavime dalyvaujantys raumenys pagerina kvėpavimo funkcijos efektyvumą. Viso masažo rezultatas – lengvesnis ir laisvesnis kvėpavimas.

Fizioterapijos procedūros aktyvina veninę kraujotaką, limfotaką, kojų raumenų veiklą – tai svarbu siekiant išvengti tromboembolijos. Inovatyvūs metodai ir fizioterapijos priemonės padeda atpalaiduoti įtemptą pečių juostos ir kvėpavime dalyvaujantį raumenyną.

Liga dažnai paveikia ne tik mūsų kūnus, tačiau ir emocinę savijautą. Neretai, sergant ar persirgus kokia nors liga, jaučiame ir psichologinės sveikatos pasikeitimą. Gali būti emociškai sunku priimti fizinius apribojimus susijusius su liga ar mėginimu jos išvengti, gali kilti nerimas, įtampa, stresas. Kartais žmonėms tampa labiau nei įprastai liūdna, apima kiti sunkiai pakeliami jausmai. Yra svarbu rūpintis savo fizine sveikata, taip pat būtina nepamiršti pasirūpinti psichologine savijauta.

GEMMA medikų ir specialistų patyrusi, puikiai bendradarbiaujanti komanda mato ne ligą, o žmogų, todėl teikiamos kompleksinės reabilitacijos paslaugos yra efektyvus būdas padėti pacientams įveikti COVID-19 infekcijos padarinius.

Registruotis tel. +370 663 00 000

Dalintis:

Gemma

Gemma puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika