I - IV 8:00 - 17:00, V 8:00 - 15:45

+370 663 00 000

Dažniausiai užduodami klausimai

Senjorų namai „Vievio namai” taps nuolatine gyvenamąja vieta Jums ar Jūsų artimajam, todėl suprantame, kad siekiant priimti geriausią sprendimą kyla įvairių klausimų.  Dažnai senjorams skirtų namų pasirinkimas yra paremtas pasitikėjimu, todėl siekiame Jums jį suteikti ir visuomet skatiname susisiekti su mumis tiesiogiai – mūsų komanda atsakys į visus iškilusius klausimus, patars ir pasiūlys geriausią Jūsų poreikius atitinkantį sprendimą.

Čia pateikiame pagrindinius klausimus, kurių sulaukiame bei atsakymus į juos. Tikimės, kad jie padės Jums pasirinkti teisingai.

Kaip pasirinkti tinkamus Senjorų namus?

Kam skirti „Gemma” Vievio namai?

„Gemma” Vievio namai įkurti siekiant užtikrinti kokybišką senjorų gyvenimą vyresniame amžiuje, kuriuose didžiausias dėmesys skiriamas gyventojų sveikatinimui ir socialinių ryšių išlaikymui. Vievio namuose laukiami visi – tiek sveiki ir aktyvūs senjorai, norintys gyventi pilnavertį gyvenimą ir laiką leisti tarp savo bendraamžių, tiek senjorai, kuriems pilnaverčio gyvenimo užtikrinimui reikalinga nuolatinė pagalba ir priežiūra.

Į ką turiu atkreipti dėmesį renkantis senjorų namus?

Jūs ar Jūsų giminaitis senjorų namuose gyvens ne vieną dieną todėl aplinka turi būti ne tik tvarkinga, bet ir komfortiška. Renkantis namus atkreipkite dėmesį ar juose užtikrinama tinkama ventiliavimo sistema, oro vėsinimas vasarą ir tinkamos temperatūros palaikymas žiemos metu. Jei būsimas gyventojas yra ribotų judėjimo galimybių, įsitikinkite ar jis galės lengvai judėti lauke ir viduje, ar specialiai pritaikytos patalpos, baldai, ar lovos yra funkcinės. Maitinimas dar vienas svarbus kasdienis ritualas. Įsivertinkite, ar tiekiamas subalansuotas maistas, ar jis ruošiamas vietoje, ar pristatomas kitų maisto tiekėjų. Jei jums ar Jūsų artimajam labai svarbus privatumas ir galimybė turėti asmeninę erdvę, įsitikinkite ar globos namai gali pasiūlyti galimybę apsigyventi vienviečiame kambaryje.

Ką gyventojai veikia laisvalaikiu? Kiek dėmesio skiriama sunkiai judančių gyventojų užimtumui? Ar personalas yra draugiškas ir paslaugus? Ar įtaigoje yra gydytojas? Kiek dėmesio skiriama gyventojų fiziniam aktyvumui ir sveikatos palaikymui? Ar personalo kiekis pakankamas? Kiek laiko lankant užtruks kelionė iki senjorų namų? Ar senjorams sudaryta galimybė lengvai megzti pažinti ne tik su tų pačių namų gyventojais?  Tai pagrindiniai klausimai, kuriuos rekomenduojame apsvarstyti prieš priimant sprendimą.

Slaugos paslaugos

Ar slauga ir globa – tas pats?

Tai nėra tas pats, tačiau dauguma mūsų svečių ar jų artimųjų šiuos žodžius naudoja kaip sinonimus ir ne visuomet žino tikruosius skirtumus.

Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos yra asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos ligoninėje terminuotą laikotarpį su nuolatine medicinos personalo priežiūra. Šios paslaugos skirtos stabilizuoti lėtinės ligos sukeltus simptomus, valdyti skausmą, kiek įmanoma sumažinti lėtinės ligos progresavimą. „Gemma“ teikiame kokybiškas, inidvidualizuotas (pagal sudarytą inividualų gydymo ir slaugos planą) slaugos ir palaikomojo gydymo, įtraukiant ir sveikatos būklę atitinkančias reabilitacijos paslaugas, kurių pagrindinis tikslas suvaldyti lėtinės ligos sukeltus simptomus, stabilizuoti sveikatos būklę, sumažinti lėtinės ligos progresavimą, taip pagerinant paciento gyvenimo kokybę. Svečiui gali būti skiriamos diagnostinės procedūros, koreguojamas medikamentinis gydymas, gydomos žaizdos (jeigu jų yra), skatinamas fizinis aktyvumas. Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Globos paslaugos – tai socialinės paslaugos, kurios užtikrina svečių ilgalaikį apgyvendinimą, kai globojami stabilios būklės asmenys, jiems netaikant slaugos ir palaikomojo gydymo. Šios paslaugos organizuojamos ir teikiamos savivaldybių lygmenyje, už paslaugas asmeniui reikia sumokėti visą arba dalinę kainą, priklausomai nuo jo gaunamų pajamų.

Kaip gauti savivaldybės paramą gyvenimui senjorų globos namuose?

Kaip gauti savivaldybės paramą gyvenimui senjorų namuose?

Pas šeimos gydytoją reikia įvertinti specialiuosius nuolatinės priežiūros arba specialiuosius nuolatinės slaugos poreikius.

Gavus išvadą dėl specialiųjų poreikių paskyrimo reikia kreiptis į socialinės paramos skyrių savivaldybėje, kurioje žmogus yra registruotas ir užpildyti prašymą apsigyventi pasirinktoje globos įstaigoje, nepriklausomai nuo to, kurioje savivaldybėje yra pageidaujami globos namai.

Savivaldybės ar seniūnijos socialinis darbuotojas įvertins asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį ir per 1 mėnesį bus priimtas sprendimas dėl galimybės skirti paramą.

Kokius dokumentus pateikti kreipiantis į savivaldybės socialinės paramos skyrių?

Kartu su prašymu skirti socialinę paramą turi būti pateikti šie dokumentai:

Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas, asmens tapatybės kortelė).

Pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą.

Neįgaliojo ar pensininko pažymėjimas.

Specialiųjų poreikių nustatymo pažyma.

Medicininių dokumentų išrašas (forma F027/a)

Pažymos ir kiti dokumentai apie asmens (šeimos) gautas visas pajamas per 3 mėnesius iki kreipimosi dienos.

Pažymos ir kiti dokumentai apie asmens turimą turtą, ar turėtą turtą per 12 mėnesių iki kreipimosi dienos (pateikia pareiškėjas, Socialinės paramos ir sveikatos skyrius sutikrina duomenis su Turto registro turimais duomenimis).

Pažyma apie šeimos sudėtį (iš seniūnijos).

Kiti dokumentai, atsižvelgiant į konkrečią pareiškėjo situaciją.

 

 

Kokia nukreipimo į globos namus tvarka?

Globos namai, į kuriuos siunčiamas asmuo, yra parenkami atsižvelgiant į pateiktą asmens pageidavimą. Prieš apgyvendinant asmenį globos namuose, yra išrašomas siuntimas į globos namus. Siuntimą išrašo savivaldybė, priėmusi sprendimą dėl socialinės globos skyrimo.

Siuntimas per 3 darbo dienas nuo jo išrašymo dienos pateikiamas (išsiunčiamas) asmeniui (globėjui, rūpintojui).

Siuntimo kopija pateikiama globos namams, į kuriuos asmuo siunčiamas. Išrašytas siuntimas galioja 30 kalendorinių dienų nuo jo išsiuntimo asmeniui dienos. Institucija, išrašiusi siuntimą, gali galiojimo terminą pratęsti, jeigu asmuo raštu pateikia neginčijamas objektyvias priežastis, dėl kurių jis per nurodytą laiką negali apsigyventi globos namuose.

Jeigu asmuo neapsigyvena globos namuose per siuntimo galiojimo terminą, sprendimas skirti socialinę globą pripažįstamas netekusiu galios.

Užpildykite anketą ir mes su Jumis susisieksime

Susisieksime ne vėliau kaip kitą darbo dieną, padėsime atsakyti į visus rūpimus klausimus bei rasti geriausią sprendimą Jūsų situacijoje.

Padėkite Mums geriau suprasti Jūsų artimųjų poreikius

Pažymėkite labiausiai būklę atitinkantį variantą

Taip

Dažniausiai

Iš dalies

Visiškai ne

Orientacija
Orientuojasi laike ir aplinkoje
Higiena
Savarankiškai geba nusiprausti, išsivalyti dantis ir t. t.
Apsirengimas
Savarankiškai geba apsirengti ir nusirengti
Maistas
Savarankiškai gali pavalgyti pagamintą maistą
Natūralių poreikių valdymas
Savarankiškai gali atlikti gamtinius reikalus
Judėjimas
Savarankiškai juda vidinėse patalpose ( su pagalbinėmis priemonėmis)
Judėjimas
Savarankiškai gali pakeisti vieną iš trijų kūno padėčių į kitą, nepriklausomai nuo krypties (stovima, sėdima ir gulima)

Ar asmeniui yra diagnozuota demencija? (Alzheimerio liga, kraujagyslinė demencija, demencija su Lewy kūneliais, frontotemporalinė demencija, kt.)

Ar asmeniui nustatyti Specialieji Poreikiai? (Priežiūros arba Slaugos)

Pageidaujate vienviečio ar dviviečio kambario

Kurioje savivaldybėje deklaruota senjoro gyvenamoji vieta?

Kaip sužinojote apie mus?
Gemma

Gemma puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika