I-IV 9:00-19:00, V 9:00-18:00

+370 663 00 000

Senjorai įsiamžino fotosesijoje: bendrai nuotraukai susibūrė kelios kartos

2023-12-16

Prieš svarbiausias metų šventes, skirti laiko ne tik dovanų paieškoms, likusiems skubiems darbams užbaigti, bet ir artimiesiems, kurie artėjančias šventes šiemet sutiks naujuose namuose: pabūti kartu ir įsiamžinti jaukioje kalėdinėje fotosesijoje – tokios iniciatyvos ėmėsi „Gemma” Vievio namų komanda. Priešais fotografės objektyvą šypsojosi susirinkusios kelios kartos – iš skirtingų miestų į globos namus atvyko vaikai, anūkai ir net proanūkiai.

 

Idėja sužavėjo

Senjorų globos namuose suorganizuotoje kalėdinėje fotosesijoje, dažnas senjoras pripažino, jog profesionali fotosesija šventiškai įrengtoje studijoje jam – pirmoji patirtis, tačiau ne mažiau nei jos jie laukė progos prieš pat Kalėdas su artimaisiais susėsti šiltam pokalbiui. Senjorai fotosesijai atsakingai ruošėsi ir patys – išvakarėse gražindamiesi tuose pačiuose namuose įrengto grožio salono kirpėjų kėdėje. „Mums atrodo labai svarbu, kad globos namuose gyvenantys senjorai išlaikytų ryšį su savo artimaisiais, o iniciatyva suburti juos šventinei fotosesijai paskatino artimuosius atvykti, pabūti kartu ir dieną praleisti nekasdieniškai. Tai labai įdomi patirtis visiems, ypač mūsų namuose gyvenantiems senjorams. Jie ne tik patys dalyvavo fotosesijoje, bet noriai stebėjo patį fotografavimo procesą, dalijosi įspūdžiais, vienas kitam rodė padarytas nuotraukas – daug aktyviau bendravo ir tarpusavyje“, – kalbėjo „Gemma“ Vievio namų direktorė Valė Samanavičiūtė Abromavičienė.

Pasak V. Samanavičiūtės Abromavičienės, Kalėdų laikotarpis vyresnio amžiaus žmonėms dažnai kelia liūdesį, nes artimieji per šventes ne visuomet gali juos aplankyti, o tokią dieną niekas nesijaučia pamirštas ar vienišas, panašūs susibūrimai, ypač prieš šventes, skatina bendrystės jausmą ir kelia teigiamas emocijas.

Senjorės Reginos dukra Neringa, kartu su mama įsiamžinusi kalėdinėje nuotraukoje, pasakojo, jog dalyvauti apsisprendė iš karto, nes, panašios iniciatyvos, ypač prieš didžiąsias metų šventes, labai džiugina, o atvykus ne mažiau nustebino ir profesionalus pasirengimas. Antra, bendrų nuotraukų su mama turi nedaug, o ir turimos – tik telefone. „Manau, kad nuotraukos su artimiausiais žmonėmis labai svarbios, nes jų tikrai mažėja, jos vis dažniau saugomos tik telefonuose, kompiuteriuose ir vis rečiau kabinamos ant sienos ar laikomos ant stalo“, – kalbėjo Neringa. O tai, kad mama gyvena naujuose namuose, anot Neringos, tik paskatina susitikti dažniau nei anksčiau ir skirti daugiau laiko kokybiškam bendravimui – kalėdinė fotosesija taip pat tapo puikia proga artėjant šventėms pabūti kartu.

 

Nuotraukas vertina ir saugo

Su senjore Regina bendroje šeimos nuotraukoje įsiamžino dukra Eglė ir trys anūkai. Pasak Eglės, fotosesija – smagi pramoga visiems, ypač artėjant Kalėdoms. Įprastai šeimos akimirkas fiksuodavo telefonu, šventinės fotosesijos, ypač kartu su mama ir močiute, organizuoti neteko, nors pripažįsta – turėti bendrų šeimos nuotraukų ir svarbu, ir įdomu. Anot moters, mamai apsigyvenus naujuose senjorų globos namuose, jai ramiau, nes žino, kad ji saugi ir gerose rankose, mamos akys švyti, ji šypsosi, o ir laiko visi kartu praleidžia daugiau – aplanko bent kartą per savaitę, mat gyvena netoli Vievio.

Senjorus ir jų artimuosius įamžinusi fotografė A. Andrijauskienė pasakojo, jog vyresnio amžiaus žmonės išties noriai fotografuojasi, šypsosi, džiaugiasi fotosesijomis ir dėmesiu. Kaip rodo fotografės praktika, dabar ypač iniciatyvūs anūkai, vis dažniau norintys šeimos nuotraukoje įsiamžinti kartu su seneliais ar proseneliais. „Nors kai kam atrodo, jog šeimos nuotraukos nebepopuliarios, o fotosesijoje svarbu išskirtinumas, estetika, iš tiesų, labiausiai džiugina, kai ateina nuoširdūs žmonės, kuriems svarbiausia įsiamžinti kartu. Kai jie susėda prieš objektyvą, pasižiūri į tave, tu jauti, kad jau turi tą geriausią kadrą“, – pasakojo fotografė.

 

Dalintis:

Gemma

Gemma puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika