I-IV 9:00-19:00, V 9:00-18:00

+370 663 00 000

Senelių slauga ir priežiūra: viskas ką jums reikia žinoti

2024 07 09

Senelių slauga – sudėtingas, tačiau beveik mus visus paliečiantis procesas. Priklausomai nuo senjoro sveikatos, šis procesas gali gerokai skirtis. Kai kuriems gali užtekti trumpų apsilankymų ir pabendravimo, o kitiems gali reikėti pastovios priežiūros.

Kartu, daugelį senjorų kamuoja įvairūs sveikatos sutrikimai, dažniausiai lėtinės ligos. Net jei turime puikų supratimą apie sveikatingumą, neretai reikia profesionalų pagalbos norint pilnai pasirūpinti visais senjoro poreikiais. Tad, slauga namuose, nors patrauklus pasirinkimas, ne visada yra tinkamiausias variantas.

Ką daryti jei senjoras negali vienas gyventi namuose?

Nors slauga namuose yra dažniausiai pasirenkamas priežiūros variantas, egzistuoja nemažai atvejų, kurie padaro jį nepraktišku. Pavyzdžiu, jei senjoras negali pats savimi pilnai pasirūpinti namie, slauga namuose gali tapti beveik neįmanoma.

Žinoma, galima visada apsigyventi kartu su senjoru ir jam suteikti pastovų rūpestį bei priežiūra patiems. Tačiau dauguma žmonių vis tiek turėtų senjorą palikti namuose dėl darbo ar kitų pareigybių. Tai gali gerokai apsunkinti priežiūros procesą, apriboti dirbančio žmogaus galimybes ar, išskirtiniais atvejais, kelti pavojų senjoro sveikatai.

Tokiais atvejais geriausia ieškoti kitų būdų suteikti slaugą senjorui. Dažniausiai tai bus senjorų ar slaugos namai, kuriuose dirba kvalifikuoti profesionalai. Jie galės ne tik pasirūpinti senjoro fizine ir protine sveikata, bet ir suteikti socialinį ratą bei įdomių veiklų, kurios svarbios gyvenimo kokybei palaikyti.

Kartu, tai sumažins naštą senjoru besirūpinančiam žmogui, kadangi jam nereikės nerimauti dėl senjoro sveikatos bei poreikių. Žinoma, šitoks sprendimas turi būti gerai aptartas su pačiu senjoru bei suteiktas visas būtinas palaikymas, siekiant suteikti supratimą, jog tai geriausias variantas jo ar jos pačios gerovei.

Kaip suprasti, jog senjoras nebegalės pasirūpinti savimi?

Dažniausiai vertinami keli indikatoriai, kurie artimai susiję su protine ir fizine sveikata. Reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos faktorius:

Nors pastarieji kriterijai gali būti pritaikyti daugumai senjorų, kiekvienas atvejis yra itin individualus. Senjorais besirūpinantys žmonės turėtų objektyviai įvertinti tiek savo, tiek senjoro galimybes prieš priimant bet kokį sprendimą.

Senjorų namų privalumai

Nors daugelis senjorų namus vertina kaip papildomas išlaidas, daugeliu atveju tikrieji kaštai nėra tokie dideli. Visgi, norint atliktą slaugą namuose, ypač senjorui, kuris sunkiai gali savimi pasirūpinti, reikia skirti daug laiko ir pastangų.

Kartu, senjorų namai gali suteikti daug kokybiškesnę ir profesionalesnę pagalbą nei artimieji. Senjorų namuose taip pat suteikiamos visos galimybės sportui bei socialinei veiklai, kurias artimiesiems suteikti gali būti sunku. Senjorų namuose „Gemma“ Vievio namai suteikiame šias paslaugas:

Senjorų ar slaugos namai gerokai palengvina rūpesčio naštą besirūpinantiems žmonėms, o senjorams gali suteikti visavertį, kokybišką ir patogų gyvenimą.  Tad, investavus šiek tiek pinigų į šias paslaugas, senjoras gali gauti visko ko reikia pilnavertiškam gyvenimui.

Su kokiomis problemomis susiduria senjorai, gyvenantys vieni namuose?

Jei pasirenkama slauga namuose, neretai dalį laiko senjorai patys rūpinsis savimi. Nors jaunesniems žmonėms tai visiškai paprastas ir problemų nekeliantis procesas, senjorai susiduria su išskirtiniais iššūkiais.

Be visų anksčiau paminėtų sveikatos sutrikimų bei problemų, egzistuoja daugybė kitų iššūkių. Mažai minima, tačiau itin ryški problema yra socialinė izoliacija. Vienišumas bei socialinio rato stoka gali sukelti savų iššūkių, pagilinti protines sveikatos problemas bei turėti daugybę kitų neigiamų padarinių.

Kartu, reikėtų skatinti senjorus dažnai lankytis pas gydytojus ir profesionalus, kadangi tai labai lengva praleisti ar manyti, jog tai nereikšminga. Jei senjoras gyvena vienas, jis gali vengti lankytis pas gydytojus, manydamas, jog turimos problemos yra nereikšmingos.

Galiausiai, jei senjorui trūksta mobilumo ar fizinės jėgos, reikėtų pasirūpinti, jog namai yra pritaikyti šio žmogaus poreikiams. Galima įdiegti daugiau ranktūrių, pasirinkti daugiau minkštų baldų bei perplanuoti erdves taip, kad būtų sumažinta traumų rizika.

Dalintis:

Gemma

Gemma puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika