Reabilitacija +370 5 219 5905

Funkcinių judesių vertinimas

Funkcinių judesių analizės testas (FMS) skirtas įvertinti pirminių arba pagrindinių judesių kokybę, judesio kontrolę atliekamo judesio metu bei judesio vientisumą.

Dauguma žmonių geba atlikti įvairiausius judesius skirtingų veiklų metu, tačiau negali efektyviai išpildyti funkcinių judesių analizės (FMS) testo reikalavimų. Tokie asmenys kasdieninei veiklai atlikti naudoja kompensacinius judesio stereotipus, o ilgai tokioms kompensacijoms užsitęsus, sistema yra pereikvojama ir jos efektyvumas krenta: daugiau pastangų reikia atlikti įprastinį judesį, o sąnarių, raiščių bei raumenų panaudojimas ne pagal normalios biomechanikos principus leidžia nuspėti tikėtiną traumą.

FMS testo metu specialistas:

  • Nustato judėjimo – atramos sistemos sutrikimus ar ribojančius veiksnius, neleidžiančius išpildyti keliamas sąlygas;
  • Įvertina traumų rizikos veiksnius: mobilumo ir stabilumo nepakankamumą, simetrijos trūkumą tarp priešingų kūno pusių, judesių ribotumą bei raumenų aktyvacijos sekos sutrikimą;
  • Gali tiesiogiai susieti gautus rezultatus su tiriamojo fiziniu aktyvumu ir sportine veikla.

Funkcinio judėjimo testo metu vertinamas mobilumo ir stabilumo nepakankamumas, simetrijos trūkumas tarp priešingų kūno pusių ir judesių ribotumas. FMS vertinimo rezultatai siejami su tiriamojo fiziniu aktyvumu ir sportine veikla.

Vilniaus reabilitacijos ir slaugos centre GEMMA atliekamo Funkcinio judesių analizės testo (FMS) kaina - 29 € (su gydytojo konsultacija).


Registracija pas gydytoją

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – GEMMA privatumo politikoje