Reabilitacija +370 663 00 000

Individualus ergoterapijos užsiėmimasErgoterapija
 – pacientų prarastų galimybių atstatymas ir palaikymas tikslinga veikla, kurios tikslas – padėti pacientams savarankiškai gyventi ir prisitaikyti visuomenėje. Tai prarastų įgūdžių ir veiklos mokymasis, pagalba įsijungiant į aktyvią veiklą, paruošimas kasdieniam gyvenimui, darbui, laisvalaikiui ir integracijai į visuomenę.

Ergoterapija taikoma įvairaus amžiaus pacientams esant:

  • judamojo atramos aparato pažeidimams, kartu esant sąnarių sustingimui ir kontraktūroms (pvz.: sutrikdytų rankų funkcijų atstatymas (ypač rankos pirštų smulkių judesių atstatymas));
  • randams, raumenų susilpnėjimui (hipotrofijai ar atrofijai), jėgos sumažėjimui;
  • nervų ligoms, esant paralyžiui;
  • psichikos ligoms;
  • orientacijos, dėmesio, atminties sutrikimams, mokymosi problemoms.

 

Dažniausiai ergoterapija yra skiriama pacientams po galvos smegenų kraujotakos sutrikimų,  po nugaros smegenų pažeidimų, po galvos smegenų traumų, galūnių traumų, lūžių ir kt.

Ergoterapija netaikoma esant:

  • ūminei ligos stadijai;
    aukštai kūno temperatūrai.

 

Mūsų centro tikslas – išmokyti pacientą atlikti užduotis, reikalingas jo produktyviam gyvenimui:
Kasdienei veiklai – asmens higienos įgūdžių formavimas, maudymaisis, apsitarnavimas, maitinimasis, apsirengimas ir t.t.

Darbiniams įgūžiams atkurti ar formuoti – tai tikslinga veikla, nukreipta į asmens tobulėjimą, naujų įgūdžių suformavimą, pragyvenimo užtikrinimą.

Laisvalaikiui – tai įgūdžių, susijusių su malonumo gavimu formavimas: hobis, dalyvavimas įvairiose veiklose, sportinių įgūdžių formavimas.

Ergoterapeutas, betarpiškai bendraudamas su pacientu bei jo artimaisiais, atlikdamas procedūras, padeda pacientui pasijusti savarankiškesniu kasdienėje veikloje, susigrąžinti prieš ligą turėtus darbinius įgūdžius. Esant reikalui apmoko naujos profesijos įgūdžių. Taip pat ergoterapeutas aktyviai leidžia laisvalaikį su pacientu, užsiima jam patinkančia veikla. Pacientui padeda atitrūkti nuo slegiančių minčių apie ligą, negalią, įgyti pasitikėjimo savimi.
Sutrikusiai funcijai atstatyti gali būti naudojamos įvairios priemonės, pradedant nuo elementarių buities veiksmų: sagų segimo, centų skaičiavimo, vaikiškų žaidimų: dėlionių, kaladėlių, įvairaus dydžio ir kietumo kamuoliukų iki įvairių prietaisų bei treniruoklių taikymo. Neesant galimybių pilnai atstatyti sutrikusių funkcijų, būtina pritaikyti pagalbines bei adaptavimosi priemones, siekiant kuo didesnio savarankiškumo buityje, lavinti prisitaikymą prie naujų sąlygų. Ergoterapeutas rekomenduoja, pritaiko kompensacinės technikos priemones.

Vilniaus reabilitacijos ir slaugos centre GEMMA individualaus ergoterapijos užsiėmimo kaina:

              1 kartas - 35 €

              10 kartų - 315 €

Ergoterapijos/užimtumo terapijos užsiėmimo stacionare kaina:

              1 kartas - 29 €

              10 kartų - 260 €

 


Darbuotojai teikiantys šią paslaugą:

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – GEMMA privatumo politikoje