I-IV 9:00-19:00, V 9:00-18:00

+370 663 00 000

Dažniausiai užduodami klausimai

Net jei „Gemma“ slaugos centras taps tik trumpalaike gyvenamąja vieta Jums ar Jūsų artimajam, žinome, kad siekiate priimti geriausią sprendimą. Dažnai slaugos ligoninės pasirinkimas yra paremtas pasitikėjimu, todėl siekiame Jums jį suteikti ir esame įsitikinę, kad mūsų ilgametė patirtis Jums gali būti naudinga. Mes Jums ar Jūsų artimajam sudarysime gydymo ir slaugos planą, kurį įgyvendinant siekiama suvaldyti lėtinės ligos sukeltus simptomus, sureguliuoti skausmą, stabilizuoti sveikatos būklę, sumažinti ligos sukeliamą diskomfortą.

 

Pateikiame pagrindinius klausimus, kurių sulaukiame bei atsakymus į juos. Tikimės, kad jie padės Jums pasirinkti teisingai.

Kaip pasirinkti slaugos įstaigą?

Ar svarbu įvertinti papildomų paslaugų ir veiklų galimybes?

Svarbu, kad svečias slaugos centre jaustųsi gerai, būtų aktyvus ir bendraujantis su kitais, kad ir kokia būtų jo sveikatos būklė. To siekdama, „Gemma” slaugos centro komanda siūlo įvairias papildomas paslaugas ir užimtumo programas. Individualios mankštos, masažai, ergoterapijos užsiėmimai, muzikos, tapybos ar rankdarbių terapijos neleidžia svečiams nuobodžiauti ir mankština tiek kūną, tiek mintis. Taip pat siūlomi įvairūs užsiėmimai, kuriuos veda atvykstantys kvalifikuoti specialistai.

Į ką turiu atkreipti dėmesį kambariuose?

Kambariai turi būti saugūs, funkcionalūs ir pritaikyti svečio poreikiams. Labai svarbu, kad kambaryje svečias jaustųsi ramiai ir patogiai, todėl dažnai siūlome rinktis vienvietį kambarį, kurių gausa (lyginant su kitomis tokio tipo įstaigomis) pasižymi mūsų slaugos centras.

Į kokius slaugos įstaigos įrengimus turiu atkreipti dėmesį?

Slaugos įstaigoje turėtų būti plačios, atviros ir šviesios bendros erdvės, kad Jūsų artimasis jaustųsi jaukiai ir patogiai kasdien. Jūs taip pat turite jaustis šiose erdvėse patogiai ir gerai, nes čia lankysite artimąjį ir dalinsitės akimirkomis. Instaliacijos bei įrengimai turi būti pritaikyti specialiems pacientų poreikiams: funkcinės lovos, vonios kambariai su rankenomis pasilaikymui, turėklai koridoriuose ir kt.

Slaugos paslaugos

Kokiais atvejais galiu nemokamai gauti slaugos paslaugas?

Pirmiausia, asmuo turi būti apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turėti gydančio gydytojo ar šeimos gydytojo siuntimą.

Atsižvelgdami į paciento būklę, būtent jie sprendžia, ar pacientui būtinos stacionarios slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos. Dažniausios priežastys siuntimui gauti: po ambulatorinio gydymo, kai ambulatorinė pagalba neefektyvi; po gydymo stacionare, kai reikia palaikomojo gydymo ir slaugos; užsitęsusių ligų ir (arba) būklių atvejais, kai nereikia aktyvaus stacionarinio gydymo; po galvos operacijų ir (arba) kitų susirgimų atvejais; po medicininės reabilitacijos, kai nepakito paciento gyvybinių funkcijų sutrikimo laipsnis ir reikalingas tik simptominis gydymas bei slauga; po įvairių sužalojimų, kai kontraindikuota medicininė reabilitacija; sergant onkologiniais susirgimais, kai lieka tik simptominis gydymas ir kt.

Paslaugos yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, iki 120 dienų per kalendorinius metus.

Kaip teisingai įvertinti slaugos paslaugų kainą?

Paslaugų kainos tiesiogiai koreliuoja su paslaugų pobūdžiu, turimomis finansavimo galimybėmis (įskaitant galimybę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuojamas paslaugas ir pan.), paslaugų kokybe, įrengimų ir patalpų modernumu bei dirbančio personalo profesionalumu. Ne visose slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančiose įstaigose suteikiamos vienodos apimties paslaugos ir gyvenimo sąlygos, todėl prieš pasirašant sutartį/ sutikimą ar kitą paslaugų teikimą apibrėžiantį dokumentą, verta įsitikinti siūlomų verčių tikrumu apsilankant įstaigoje bei tiesiogiai pabendraujant su personalu.

Ar slauga ir reabilitacija – tas pats?

Dažnai svečiai tikisi ne tik profesionalios įrangos ir kompetentingų medicinos specialistų, bet ir reabilitacijos paslaugų. Vienas iš „Gemma” privalumų – orientuojamės būtent į tai ir galime pasiūlyti itin platų reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų spektrą, kurios gali būti teikiamos kartu su slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugomis. Pagal išreiškiamus poreikius ir medicinines indikacijas, slaugomam svečiui mūsų specialistai gali sudaryti reabilitacijos paslaugų planą, pagal kurį atliekamos procedūros.

Ar slauga ir globa – tas pats?

Tai nėra tas pats, tačiau dauguma mūsų svečių ar jų artimųjų šiuos žodžius naudoja kaip sinonimus ir ne visuomet žino tikruosius skirtumus.

Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos yra asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos ligoninėje terminuotą laikotarpį su nuolatine medicinos personalo priežiūra. Šios paslaugos skirtos stabilizuoti lėtinės ligos sukeltus simptomus, valdyti skausmą, kiek įmanoma sumažinti lėtinės ligos progresavimą. „Gemma“ teikiame kokybiškas, inidvidualizuotas (pagal sudarytą inividualų gydymo ir slaugos planą) slaugos ir palaikomojo gydymo, įtraukiant ir sveikatos būklę atitinkančias reabilitacijos paslaugas, kurių pagrindinis tikslas suvaldyti lėtinės ligos sukeltus simptomus, stabilizuoti sveikatos būklę, sumažinti lėtinės ligos progresavimą, taip pagerinant paciento gyvenimo kokybę. Svečiui gali būti skiriamos diagnostinės procedūros, koreguojamas medikamentinis gydymas, gydomos žaizdos (jeigu jų yra), skatinamas fizinis aktyvumas. Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Globos paslaugos – tai socialinės paslaugos, kurios užtikrina svečių ilgalaikį apgyvendinimą, kai globojami stabilios būklės asmenys, jiems netaikant slaugos ir palaikomojo gydymo. Šios paslaugos organizuojamos ir teikiamos savivaldybių lygmenyje, už paslaugas asmeniui reikia sumokėti visą arba dalinę kainą, priklausomai nuo jo gaunamų pajamų.

Slaugos paslaugos mūsų centre

Ar „Gemma“ slaugos centre pacientui pritaikomas maistas?

Mūsų slaugos centras neturi savo virtuvės, tačiau šviežiai pagamintas maistas kasdien 3-4 kartus yra tiekiamas iš profesionalios mūsų ilgamečių partnerių virtuvės. Slaugomi svečiai gali mėgautis sveiku ir skaniu maistu. Savo svečiams siūlome subalansuotą mitybą, pagal poreikį galime pritaikyti gydytojo rekomenduotą dietą.

Ar „Gemma“ slaugos centras visada atviras lankytojams?

Mūsų slaugos centras nors ir laikini, tačiau vis tiek – mūsų svečių namai. Turime aiškias ir lanksčias svečių lankymo taisykles, todėl tikrai rasite tinkamą laiką ir vietą aplankyti savo artimąjį ar draugą, o kartu laiką galėsite leisti tiek jo kambaryje, tiek kitose tam pritaikytose erdvėse. Atkreipiame dėmesį, kad pirmiausia centre rūpinamės mūsų svečių gerove ir laikomės griežtų infekcijų kontrolės reikalavimų, todėl rekomenduojame sekti informaciją, susijusią  su lankymo tvarka, nes kartais, atsižvelgdami  į epidemiologinę situaciją mūsų centre ar visoje Lietuvoje, galime taikyti laikinus lankymo apribojimus.

Ar visi „Gemma“ slaugos centre slaugomi svečiai gauna vienodą priežiūrą ir dėmesį?

Mūsų centre dirbanti gausi darbuotojų komanda užtikrina betarpišką kiekvieno svečio priežiūrą ir rūpestį, kurie yra derinami ir pritaikomi pagal jų sveikatos būklę ir individualius poreikius. Jei svečio būklė reikalauja išskirtinės priežiūros ar dėmesio, į tai yra atsižvelgiama. Be to, nuolat reaguojame ir į papildomus poreikius ir prašymus stengdamiesi juos išpildyti.

Kiek darbuotojų „Gemma“ slaugos centre bus paskirtų rūpintis mano artimuoju?

„Gemma“ centre slaugomais svečiais rūpinasi gausi kvalifikuotų specialistų komanda: gydytojai specialistai, bendrosios praktikos slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, socialiniai darbuotojai, kineziterapeutai, masažuotojai ir kiti gydymo bei sveikatos stiprinimo procese svarbūs specialistai. Dažniausiai svečiai susiduria su bendrosios praktikos slaugytojomis, jų padėjėjomis, nes būtent jos kartu su kitais specialistais kasdien rūpinasi ne tik kiekvieno svečio higiena bei komfortu, bet ir palaiko pozityvią nuotaiką slaugos centro koridoriuose ir kambariuose. Dažnam svečiui mūsų darbuotojai tampa ir artimais bičiuliais, su kuriais visada norisi pasikalbėti ar tiesiog kartu praleisti laiką.

Ar „Gemma“ centre aš ar mano artimasis jausis geriau nei savo namuose?

Tai yra bene pagrindinis klausimas priimant sprendimą dėl atvykimo pas mus. Suprantama, kad dažnai nenorima keisti sau įprastos ir gerai pažįstamos namų aplinkos į naują vietą, tačiau svarbu suprasti to būtinybę pasikeitus reikšmingoms aplinkybėms. Namuose dažniausiai neturime profesionalių žinių ir įrangos, reikalingų slaugomo asmens maksimaliam komfortui ir lėtinės ligos sukeltų simptomų suvaldymui. Dėl šios priežasties šeimos nario slaugymą patikėti profesionalių ir atsidavusių specialistų komandai yra išmintingas sprendimas. Tokiu būdu galėsite daugiau dėmesio skirti ir savo sveikatos stiprinimui, poilsiui, atsigavimui. Renkantis slaugos įstaigą, prisiminkite, kad ne visose iš jų sąlygos yra vienodos, todėl kviečiame atvykti į „Gemma“ slaugos centrą ir įvertinti mūsų teikiamų paslaugų kokybę. Norėdami iš anksto įvertinti teikiamas paslaugas registruokitės telefonu arba el. paštu.

Kuo „Gemma“ slaugos centras išsiskiria iš kitų slaugos paslaugas teikiančių įstaigų?

„Gemma“ yra privati įstaiga, kuri savo klientams teikia aukštos kokybės slaugos, palaikomojo gydymo, reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugas. Šias paslaugas teikia tik profesionalūs savo srities specialistai. Lankstumas ir turima infrastruktūra (patogi lokacija mieste, tik dviviečiai ir vienviečiai kambariai ir kt.) leidžia mums diegti modernių slaugos praktikų modelius, kurių centre – mūsų svečias. Siekiant teikti tik kokybiškas slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas daug investuojame į profesionalių darbuotojų pritraukimą ir išlaikymą, jų kompetencijų kėlimą. Vienas iš mūsų pagrindinių siekių – išmananti, suprantanti ir kiekvieno svečio orumą gerbianti komanda, todėl visose personalo grandyse siekiame darbinti tik profesionalius, savo darbą mylinčius, patyrusius ir motyvuotus specialistus.

Nežinote nuo ko pradėti? Pasikalbėkime

Mes susisieksime su Jumis ne vėliau kaip kitą darbo dieną.

Padėsime atsakyti į visus rūpimus klausimus bei rasti geriausią sprendimą Jūsų situacijoje.

Padėkite Mums geriau suprasti Jūsų artimųjų poreikius

Ar turite gydytojo siuntimą slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugoms?

Ar per šiuos kalendorinius metus slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugomis naudojotės ilgiau kaip 120 kalendorinių dienų?

Kaip skubiai reikalingos slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos?

Ar asmeniui diagnozuota demencija? (Alzheimerio liga, kraujagyslinė demencija, demencija su Lewy kūneliais, frontotemporalinė demencija, kt.)

Kokio kambario pageidaujate?

Ar bus reikalingas specializuotas maitinimas/dieta?

Gemma

Gemma puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika