Skoliozės gydymas

Skoliozės gydymas

 

Netaisyklinga laikysena ar stuburo iškrypimas ne visuomet yra skoliozė. Norint tikslios diagnostikos geriausia kreiptis į medikus.

Skoliozė – tai yra trijų plokštumų stuburo deformacija, kuriai būdingas stuburo iškrypimas į šoną, sukimąsis savo ašį. Esant nežymiems pakitimams žmogus ar aplinkiniai gali net nepastebėti matomų pokyčių. Esant rimtiems pakitimams žmogaus stuburas iškrypsta į šoną (į dešinę arba į kairę), jis įgauna „C” arba „S” formą. Dėl ligos išprovokuotų slankstelių sukimosi, kartu sukasi ir prie jų prisitvirtinę šonkauliai, deformuojasi krūtinės ląsta, atsiranda kupra, įdubos. Žmogus kenčia skausmą, dėl išvaizdos pakitimų, o esant pažengusiai skoliozei sutrinka plaučių ir net širdies bei kraujagyslių darbas.

Didžiausias išbandymas stuburui – vaiko 10–16 gyvenimo metai, kai jie ima labai sparčiai augti. Mergaitėms augimo šuolis paprastai būna apie 10–12 metus, berniukams – apie 12–14 gyvenimo metus. 

Stuburo iškrypimas – skoliozė - dažniausiai pastebimas prabėgus keleriems metams nuo jos pradžios. Pagrindinis konservatyvaus gydymo tikslas – neleisti skoliozei progresuoti.

Yra kelios ydingos laikysenos priežastys ir diagnozės. 

Suaugusieji asmenys kenčiantys nuo skoliozės gali jausti nugaros skausmus. Gemma centre taikomas gydymas tinkamas gydyti ir suaugusiųjų skoliozę.

Vienas populiariausių ir efektyviausių skoliozės gydymo metodų Europoje ir JAV laikomas Schroth metodas, kurį pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti reabilitacijos centro „Gemma” specialistai.

Metodas taikomas įvairaus laipsnio idiopatinei skoliozei, tačiau efektyvumas priklauso nuo daugelio veiksnių: nuo paciento amžiaus, progresavimo rizikos, esamo Kobo kampo ir kt. Schroth metodo esmė - stuburo „hiperkorekcija”, t. y tam tikrų pozicijų, priešingų natūralioms kreivėms, pritaikymas bei specialiais pratimais gautos hiperkorekcijos užtvirtinimas. Taip pat didelis dėmesys kreipiamas į stuburo bei krūtinės ląstos mobilumą, raumenų balanso atstatymą. Labai svarbus ir paciento bei šeimos narių mokymas, kokybiškos informacijos suteikimas, nes didelę šio metodo dalį sudaro namų darbai. Skoliozės gydymas šiuo metodu sukurtas 1927 m. Vokietijoje, Katerinos Schroth (Katherina Schroth). Kuri ieškojo būdų palengvinti savo pačios skoliozės būseną. 1960 m. Schroth metodas tapo standartiniu ir toliau buvo tobulinimas Katerinos dukters Kristės Lehnert – Schroth (Christa Lehert – Schroth). Šis metodas taikomas visoje Europoje ir JAV.

Reabilitacijos centre „Gemma” galite rinktis iš trijų skoliozės gydymo būdų pagal Schroth metodą:

Intensyvus skoliozės gydymo kursas.

Individualūs kineziterapijos užsiėmimai 12-18 m. vaikams.

Grupiniai kineziterapijos užsiėmimai 12-18 m. vaikams.

Daugiau galite matyti vaizdo įraše.

Skaitykite kaip atpažinti šią ligą, apie dažniausius mitus susijusius su skoliozę ir apie efektyvų šios ligos gydymo metodą.

 

Gydytojo konsultacija - € 40
Registruokitės telefonu: +370 (5) 219 5905