Osteopatija

osteopatija

Osteopatas gali ne tik gydyti, bet ir išanalizavęs pokyčius gali įspėti apie gresiantį negalavimą, todėl verta apsilankyti profilaktiškai — atrasti silpnąsias sveikatos vietas, pakitimus bei imtis priemonių ligoms išvengti. Juk kartais atsirandant pakitimams žmogus gali ir nejausti skausmo. 

Pavyzdžiui, jeigu jums skauda kaklą, viena iš skausmo priežasčių gali būti susijusi su diafragma, kuri yra įtempta dėl nuolat patiriamo streso, sėdimo darbo, netaisyklingo kvėpavimo. Štai pavyzdžiui, lėtinis galvos skausmas gali atsirasti dėl seniai įvykusios kryžkaulio ar uodegikaulio traumos. Nugaros skausmas gali kamuoti po buvusios operacijos dubens srityje: po apendicito pašalinimo arba Cezario pjūvio operacijos, kai dėl randėjimo pasikeičia aplink esančių audinių judrumas. Vaikui gali stokoti dėmesio ir koncentracijos dėl gimdymo metu suspaustų galvos ar kryžkaulio kaulų. 

Osteopatinių technikų yra labai įvairių, nuo labai aktyvių, ryškiai matomos amplitudės iki labai lėtų, mažos amplitudės, kuri gali būti vos įžvelgiama. Procedūros pradžioje pacientas yra ištiriamas: nustatoma raumenų-skeleto sistemos asimetrija, pažeisto sąnario judesio amplitudės sumažėjimas ir raumens skausminis židinys. Taip pat įvertinama funkcinė organizmo būklė.

Osteopatai, remdamiesi kūno anatomijos, fiziologijos ir biomechanikos principais ir išugdę gebėjimus rankomis jausti audinių ir organų būklę, jų šilumos skirtumus, padėtį, paslankumą bei judrumą pagal kitus organus, gali surasti pirminę priežastį, įvertinti kūno galimybes, jo rezervą. Tuomet tam tikromis technikomis atliekamas organų veiklos atkūrimas. Osteopatinių korekcijų metu sumažinamas susidaręs spazmas, grąžinamas audinių paslankumas, mityba, kraujo pritekėjimas, nutekėjimas, pagerinama nervų sistemos veikla. 

Osteopatijos procedūros taikomos kai yra:

  • judamojo – atramos aparato ligos: ydinga laikysena, skoliozė, kifoskoliozė, deformuota krūtinės ląsta, pilnapadystė, šleivapadystė, peties, kelio, klubo, čiurnos, alkūnės, riešo sąnarių kontraktūros, tam tikrų kūno vietų raiščių patempimai, epikondilitai (sąnario uždegimai), raumenų tonuso asimetrija - patempimai, sutrumpėjimai, miospazmai, fibriomialgija (dar vadinama trigeriniais taškais), osteochondrozė, spondilitai;
  • neurologiniai susirgimai: radikulopatija – kaklo, krūtinės, juosmens - kryžmens srities nervų pažeidimai, lėtiniai kaklo, galvos, krūtinės, juosmens, sąnarių, raumenų skausmai;
  • migrena, mišraus tipo galvos skausmai, lėtinis nuovargis, stresas;
  • funkciniai vidaus organų susirgimai;
  • naujagimiams, vaikams gydyti, po gimdymo traumų, esant sutrikusiam, lėtesniam vystymuisi, funkciniams sutrikimams. 

Vilniaus reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma“ osteopatijos konsultacijos kaina - 49 €


Registracija pas gydytoją